به قلم سیدعلی اصغر موسوی؛ دو مجموعه پژوهشی و منظوم آیینی روانه پیشخوان کتابفروشی ها شد تهران - ایرنا - کتاب های «آرایه های عقل و عشق» و «فاطمه(س) مادر تمام خوبی ها» از جدیدترین تالیفات سیدعلی اصغر موسوی شاعر و نویسنده شناخته شده انقلاب در حوزه شعر آیینی و پژوهش های مذهبی به چاپ رسید.

کتاب فاطمه مادر تمام خوبی ها و آرایه های عقل و عشق

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا، کتاب آرایه های عقل و عشق شامل گزیده اشعار موسوی است که در دو بخش «آئینه های حقیقت» و «آژنگ های طریقت» منتشر شده است. 

بخش نخست از این دفتر، اشعار آیینی ومذهبی موسوی را در بر می گیرد و بخش دوم نیز به طور عمده اشعار وی با درون مایه های مذهبی، آیینی و دینی را شامل می شود.


وی همچنین در مقدمه بلندی بر این کتاب، آرا و نظرات خود را درباره شعر دینی و ماهیت چیستی شعر به رشته تحریر در آورده است.

کتاب فاطمه(س) مادر تمام خوبی ها، نیز پژوهشی است درباره تبارشناسی شخصیت حضرت فاطمه(س) که در آن نویسنده از منظر خود به موضوعاتی مانند هویت شناسی، شخصیت شناسی و رفتارشناسی حضرت فاطمه(س) پرداخته است و در کنار آن تحلیلی نیز بر اندیشه های تابناک ایشان و روایتی از شهادت وی را نیز درج کرده است.

سیدعلی اصغر موسوی از شاعران و نویسندگان شناخته شده جریان فرهنگی انقلاب اسلامی و از موسسان انجمن های ادبی قلم در استان های قم و مرکزی است.

از وی پیش از این نیز آثاری مانند «آرایه های اخلاقی در متون دینی و ادب پارسی»، «از نیایش تا ملکوت»، «حج، حقیقت جاودانه» و «الگوی بی بدیل» منتشر شده است.

کتاب های «آرایه های عقل و عشق» و «فاطمه(س) مادر تمام خوبی ها» به همت نشر هاوژین به زیور چاپ آراسته و روانه پیشخوان کتابفروشی ها شده است.

فراهنگ**9266**1429

/ 0 نظر / 27 بازدید